A Websupportnál gondoskodunk arról, hogy továbbra is gyors és biztonságos platformot tudjunk kínálni webhelyed számára. Ha egy vagy több domained vagy aldomained PHP 8.0-s vagy korábbi verziót használ, az biztonsági kockázatot jelent webhelyed számára.
Webhelye támadásokkal szembeni védelme érdekében 2024. július 1-től kiegészítő szolgáltatásként fizetett kiterjesztett támogatást kínálunk a PHP 8.0-s és régebbi verzióihoz a nálunk üzemeltetett weboldalak esetén. Ennek költségei megjelennek a júliusi vagy augusztusi megújítási számlán.
Mennyibe fog kerülni a támogatás?
Hosting Simple: 299 HUF ÁFA nélkül / hónap
Hosting Smart: 599 HUF ÁFA nélkül / hónap
Hosting Super: 899 HUF ÁFA nélkül / hónap
Mi az a PHP, és hogyan működik a kiterjesztett támogatás?
A PHP egy nyílt forráskódú programozási nyelv, és a leggyakrabban használt nyelv a weben használt népszerű CMS-rendszerekben, mint például a WordPress/Woocommerce, a Joomla, a Drupal és az Opencart. A PHP programozási nyelv folyamatosan fejlődik, és évente egy új verzió jelenik meg, amelynek aztán körülbelül 3 éves életciklusa van. Az első két évben aktívan frissítik a verziót az utolsó év előtt, utána már csak a kritikus biztonsági rések miatt kap frissítéseket. A 3-4 éves életciklus után már nem adnak ki biztonsági frissítéseket, és ezután biztonsági kockázatot jelent az adott PHP verzió további használata (mivel a kritikus biztonsági réseket már nem javítják). A különböző verziókról és arról, hogy mikor ér véget a támogatásuk, a PHP saját weboldalán olvashatsz.
A Websupportnál továbbra is frissítjük és lezárjuk a régebbi, nem támogatott PHP verziók biztonsági sebezhetőségeit, a számodra nyújtott szolgáltatás részeként, így PHP projektjeid és szkriptjeid védve maradnak a támadásoktól, amíg úgy nem döntesz, hogy újabb PHP verzióra váltasz. Ezt a szolgáltatást „kiterjesztett PHP támogatásnak” nevezzük, amely eddig nem járt költségekkel ügyfeleink számára, azonban ez a szolgáltatás külső és belső erőforrásokat igényel, ezért a kiterjesztett PHP támogatásért július 1-től díjat számítunk fel amennyiben PHP 8.0 vagy régebbi verziót használsz.
Milyen PHP verziód van?
Ha kaptál erre vonatkozó e-mailt, az azért van, mert egy vagy több domained/aldomained a nálunk lévő tárhelyeden jelenleg a PHP 8.0 vagy alacsonyabb verzióján fut. A Websupport fiókodba bejelentkezve láthatod, hogy melyik domainjeid használnak régebbi PHP verziókat.
Nem szeretnék kiterjesztett PHP támogatást, hogyan tudom kikapcsolni?
A Websupport adminisztrációs paneljében kikapcsolhatod ezt a funkciót a tárhelycsomagodon. Fontos, hogy ehhez az összes webhelyet és cron feladatot át kell állítottad a PHP 8.1-es vagy magasabb verziójára, vagy el kell távolítanod őket az adott szolgáltatásból. Július 19-én a kiterjesztett támogatás bekapcsolásra kerül az összes weboldal számára amely 8.1-nél régebbi PHP verziót használ. Ha szeretnéd elkerülni a kiterjesztett támogatást és az azzal járó költségeket akkor jelentkezz be a Websupport fiókodba július 19-e előtt és frissítsd oldalaid PHP verzióját PHP 8.1-re vagy újabbra.
Hogyan tudom kikapcsolni a kiterjesztett támogatást július 19. után?
- Jelentkezz be a Webadmin felületre.
- Ezután kattints a tárhelyszolgáltatás bal oldali menüjének Szolgáltatási csomag fülére.
- Ezután deaktiválnod kell a Bővített PHP támogatás bővítményt, és meg kell erősítened a változtatásokat.
- Ezt követően a továbbiakban nem kerül kiszámlázásra ez a szolgáltatás.
Frissíthetem a PHP újabb verziójára?
Egyértelműen! Néhány másodpercen belül egyszerűen átválthatsz a PHP aktuális verziójára a Websupport Webadmin segítségével. Használd
ezt az útmutatót , ha segítségre van szükséged a PHP frissítésében. Javasoljuk, hogy frissíts a lehető legfrissebb PHP verzióra, de ha nem szeretnéd használni a kiterjesztett PHP támogatásunkat, a használt PHP verziónak legalább PHP 8.1-esnek kell lennie.
Mit tegyek ha nem működik a weboldalam a frissítés után?
Amennyiben frissítés után valami nem működne weboldaladon gyorsan és könnyedén visszaválthatsz az előző verzióra. A felmerülő problémákat magad is megoldhatod vagy kérhetsz segítséget egy webfejlesztőtől. Használd a következő útmutatók egyikét:
Ha weboldalad egyéni kódokból áll:
Ha WordPress-t használsz, kérjük, tekintsd meg ezt az útmutatót:
Ha az alábbi rendszerek bármelyikét használod, kérjük, tekintsd meg a megfelelő útmutatót: